Otel Seçerken Nerelere Dikkat Etmek Gerekir?

Otel Seçerken Nerelere Dikkat Etmek Gerekir?

Otel seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Otel seçiminde hangi noktalar önemlidir?

Uzun çalışma dönemi sonunda iyi bir tatil herkesin hakkıdır. Enerjimizi yeniden toparlayabilmek ve yaşantımıza daha enerjik bir şekilde devam edebilmek için tatil boyunca konaklayacağımız otel, en önemli noktalardan biri. Peki otel seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Bütçenize Göre Hareket Edin

Bütçe, otel seçerken sanırım herkesin önceliğidir. Tatilin keyfini çıkarmak istiyorsanız, otel seçerken bütçenize uygun bir otel seçmek öncelikli maddeler arasında yer almalı.

Eğer amacınız lüks bir tatil yapmak değilse, otelin yıldız sayısından çok bütçenize uygun olması daha önemlidir. Bütçenizi aşan veya bütçenizi zorlayacak fiyatlar tatil sonrası sizi büyük bir maddi külfetin altına sokacaktır. Emin olun uygun fiyatlı bir otelde maddi sıkıntıları düşünmeden yapacağınız bir tatil, taksit ödemekten çok daha iyidir.

Bütçenizi belirlerken oteli hangi amaçla kullanacağınız önemli. Eğer oteli sadece konaklamak için kullanıp kalan zamanınızda gününüzü denizde, tarihi ve doğal güzellikleri gezerek geçirmeyi düşünüyorsanız çok yıldızlı veya lüks bir otelde kalmanıza hiç gerek yok. Tatilin amacı stres atıp enerjinizi toparlamak; çok para harcamak değil.

Nasıl Bir Otelde Kalacağınıza Karar Verin

Otel seçerken, nasıl bir otelde kalmak istediğinize karar verin.

Yukarıda da bahsettiğim gibi oteli sadece konaklamak için kullanacaksanız, otelin etkinlikleri veya sunduğu ekstra imkanlara gereksiz para vermenize gerek yok. Otellerin birçoğu tatil döneminde konukları için çok sayıda etkinlik düzenler. Ancak siz tatilinizi otel içerisinde geçirmeyecekseniz bu etkinlikler nedeni ile fiyat artışlarına gereksiz para harcamanıza gerek yoktur.

Bazı insanlar tüm tatillerini otelde ve otel etkinlikleri ile geçirirler. Eğer sizin amacınız gittiğiniz yerde denizin ve doğal güzelliklerin tadını çıkarmaksa, gideceğiniz otelin konseptini iyi araştırın. Çünkü her otel, yaptığı her ekstra etkinlik için ek harcamalar yapar ve bu harcamaları karşılayabilmek için de harcamalarını oda fiyatlarına yansıtırlar.

Kahvaltısı Yeterli mi?

Otel seçerken üzerinden en fazla durmanız gereken noktalardan biri de kahvaltıdır.

Sabah otelden çıkmadan önce yapacağınız kahvaltı size gün boyu yetecek enerji vermesi açısından önemlidir. Konaklayacağınız otelin kahvaltı menüsü yeterli mi buna mutlaka dikkat edin. Kahvaltı menüsü ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor mu? Gün boyu size yetecek enerjiyi sunuyor mu? Ücretsiz kahvaltı sunuluyor mu? Tüm bunlar küçük ama önemli ayrıntılar. Finike’ye gelip Finikede kahvaltı yapmadan gitmek tabiki olmaz. Finike Otel Engin kahvaltısı, kahvaltı salonu ve eşsiz manzarası ile ünlüdür. Güne güzel bir manzara ve doyurucu bir kahvaltı ile başlamanın keyfi çok farklıdır.

Otel Seçerken Otelin Konumuna Dikkat Edin

Otel seçerken, otelin konumuna dikkat ediyor musunuz?

Eğer tüm zamanınızı otelde geçirecekseniz, otelin nerede olduğu sizin için çok önemli olmayabilir. Ancak zamanınızı denizde, tarihi ve doğal güzellikleri gezerek geçirecekseniz kalacağınız otelin konumu çok önemlidir. Otelin konumu ana yollara ne kadar yakın? Denize ve gitmek istediğiniz yerlere ne kadar yakın dikkat edin.

Finike merkez otelleri arasında en iyi konumda bulunan Finike Otel Engin, ana yola yakın olduğu için dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Finike Marina ve Finike Limanı ‘na yakın oluşu, Finike Otogarı ‘na yakınlığı, Finike hamamı ‘na ve denize yakınlığı, Finike merkezde otel oluşu size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Finike gibi tarihi ve doğal güzellikleri yoğun olan bir yerde Finikede otel konumu büyük önem taşır.

Otel Hakkında İnternette ve İşletme Hesaplarında Yazılan Yorumlara Bakın

Otel seçerken, otel hakkında yazılan yorumlara dikkat edin.

Bir otel hakkında en iyi fikri, internette otelle ilgili yorumlardan edinebilirsiniz. Bir kısmı büyük olasılıkla manuel girilmiş yorumlardır ancak tüm yorumların bu şekilde olması mümkün değildir. Yazılan farklı bir yorum otel hakkında size net fikirler verebilir.

Doğal olarak tüm oteller her zaman kendilerinin en iyi olduğu yönleri ön plana çıkarırlar. Otel hakkında yazılan yorumlar ise, otelde konaklayan insanların gördükleri eksiklikleri de içerir. Lüks oteller de dahil hiçbir otel kalan herkes için mükemmel değildir. Her insanın beğenileri farklıdır. Herkesin bir başkasının beğendiği noktaları beğenmesi mümkün değildir. Yorumlarda önemli olan, sizin için hassas noktaları tespit edebilmenizdir. Yorumlarda rakip firmaların da yorum yapabileceğini unutmadan objektif bir şekilde değerlendirmeniz gerekir.

Ailenizle Birlikte Kalmaya Uygun mu?

Tatile ailenizle birlikte çıkıyorsanız, otel seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; kalacağınız otelin aileye uygun olması olacaktır.

Tatile ailenizle birlikte çıkıyorsanız, otelin aile için uygun olup olmadığı önemli bir noktadır. Bazı noktalarda hassas ve seçici iseniz tüm taliniz zehir de olabilir. Tatilde sadece sizin mutlu olmanız yeterli değil, tüm ailenizin de mutlu olması da gerekir.

Otelde verilen hizmetler ve otelin konsepti bazı noktalarda hassasiyeti olan ailelere uygun değilse, tatilden keyif almanız mümkün olmayacaktır.

Otelde belli yaşın altındaki çocuklar için indirim yapılıyor mu, küçükler için ayrıcalık tanınıyor mu bunu da mutlaka araştırmanız gerekir. Finike otelleri arasında, Aile konaklamasına büyük önem veren Engin otel, Finikede Aile Oteli arayışlarınıza çözüm sunacaktır.

Otel Seçerken Evcil Hayvanlarınızı İhmal Etmeyin

Evcil Hayvanlarınızı Kabul Ediyor mu?

Tatile çıkarken evcil hayvanlarınızı kime bırakacağınız her zaman sorun olur. Kalacağınız otelin evcil hayvanları kabul edip etmediğine dikkat edin. Tüm tatili hayvanlarınızı düşünerek geçirmek çok keyifli olmayacaktır.

Otel Hijyene Önem Veriyor mu?

Kalacağınız otelde temizliğe ve hijyene önem veriliyor mu? Temizlik ve bakıma gereken özen gösteriliyor mu? Eğer temizlik sizin için hassas bir nokta ise, kalacağınız otelin yeterince temiz olduğuna ve temizliğe ne kadar önem verdiğine de dikkat etmeniz gerekir. Finike Engin Otel, Finike’de görebileceğiniz en temiz otellerden biridir. Bunu otele ilk girdiğinizde de fark edeceksiniz. Düzenli aralıklarla otelin en sık kullanılan noktaları temizlenir ve kontrol edilir.

Tatil herkesin hakkı, güzel ve keyifli bir tatil ise doğru seçim yapanların elde ettiği sonuçtur. Otel seçerken temizliğe önem veriyorsanız, Finike Engin Otel aradığınız oteldir.

Uygun Fiyata Konfor ve Ayrıcalığın Adresine Hoş Geldiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Engin Otel
Engin Otel
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?